Ulugöl Tabiat Parkı Nerede | ORDU
Ulugöl Tabiat Parkı Nerede

Ulugöl Tabiat Parkı Nerede

Ordu ili, Gölköy ilçesi sınırları içersinde yer alan Ulugöl Tabiat Parkı; Gölköy-Aybastı karayoluna 9 km uzaklıkta; Ordu il merkezine 74 km., Mesudiye ilçe merkezine 64 km., Gölköy ilçe merkezine ise 14km. uzaklıktadır. Planlanan alanın tamamı Orman Genel Müdürlüğüne aittir. 10.03.2005 tarih, 248/1670 sayılı yazıyla; 26.56 hektarlık alan A tipi Mesire Yeri olarak tescil edilmiştir.

Karadenizin muhteşem doğasının tadını çıkarabileceğiniz bir çok noktadan bir tanesi Ulugöl Tabiat Parkı doğaseverler ve şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyenler için harika bir gezi noktasıdır.

Sık ağaçlık alanlarla çevrili ortasında bir gölün bulunduğu Ulugöl Tabiat Parkı’nın göl kenarında bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Yılın her mevsiminde harika manzaralar sunan Ulugöl’de kış aylarında kartpostallık görüntüler sergiliyor. Sessiz, sakin, doğanın ve tabiatının tüm renklerinin içinde barındıran dinlendirici bir nokta olan tabiat parkında günübirlik ziyaretler ve konaklama imkanları bulunuyor.

Tabiat parkı içerisinde içilebilir su çeşmesi, konaklama tesisleri, büfe, WC, mescit, çocuk oyun alanları, kamp alanı ve piknik masalarıda bulunuyor.


Ulugöl Tabiat Parkında Neler Yapılır ?

Göl çevresinde bulunan yürüyüş parkurunda doğa turu yapmanın bile yeterli olacağı Ulugöl tabiat Parkı’nda bulunan çay bahçesinde çayınızı yudumlarken doğanın harika manzarasını seyredebilirsiniz.

Doğa ile içiçe bir zaman geçirmek için bungalov tipi ahşap evlerde konaklama imkanınız bulunuyor.

Muhteşem doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.

Piknik yapmak için uygun alanlar bulunuyor. Getireceğiniz malzeme ve gereçlerle piknik yapma imkanınız var. Piknik deyince ilk akla gelen mangal aktivitesini burada gerçekleştirebilirsiniz. 

Ayrıca Tabiat parkının hemen yanında bulunan Çepekli Gölde ziyarete değer bir manzaraya sahip.Ulugöl Tabiat Parkına Nasıl Gidilir ?

Tabiat parkı içerisinde otopark sıkıntısı bulunmuyor. Bölgeye özel aracınızla gitmeniz gerekiyor ve yol biraz uzun ancak doğanın güzellikleri içerisinde zevkli ve tatmin edici bir yola sahip.

Ulugöl Tabiat Parkı Ordu merkezinden yaklaşık 74 km mesafede bulunuyor. Ordu merkezinden Tokat yönüne doğru hareket ederek Gölköy beldesine kadar devam edip bu belde içerisindeki tabelalar ile Tabiat parkına ulaşmak mümkündür.

Fatsa merkezinden bölgeye doğru hareket etmek. Fatma merkezinde D010 karayolu üzerinde bulunan Çamaş-Çatalpınar-Aybastı kavşağı üzerinde yön tabelasının gösterdiği noktadan sapın. Çamaş-Çatalpınar-Aybastı yolunu takip ederek devam edin. Çamaş – Fatsa Yolunu kullanarak yaklaşık 10 km ilerledikten sonra sapaktan yine Çamaş yoluna dönerek ilerleyin. Çamaş belde merkezinden geçin. Bu noktadan sonra Gürgentepe beldesine kadar ilerlediğinizde Tokat Ordu yolu karşınıza çıkacaktır. Bu noktadan Tokat yönüne dönerek Gölköy tabelasına kadar ilerleyin. Gölköy sınırları içerisinde sizleri Ulugöl Tabiat Parkı tabelaları yönlendirecektir.


Adres : Süleymaniye Mahallesi, Ulugöl Tabiat Parkı Gölköy/ORDU - TÜRKİYE

 Haritalı Adres Tarifi İçin Tıklayın