Evde Kal! Kalbine Dön! Hikaye Yarışması

Evde Kal! Kalbine Dön! Hikaye Yarışması - Yarışma

ALTINORDU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİKÂYE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM: Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

YARIŞMANIN KONUSU: “Evde Kal! Kalbine Dön!”

YARIŞMANIN AMACI: Yarışmanın amacı, yazmaya özendirmek, yaşanılan pandemi sürecini kurgusal bir metne dönüştürmek.

TÜRÜ: Hikâye

HEDEF KİTLE: Altınordu İlçe Milli Eğitime bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında fiilen görev yapmakta olan yönetici ve öğretmenler

ESERLERİN GÖNDERİLECEĞİ ADRES: altinordu52_ozelburo@meb.gov.tr


KATILIM ŞARTLARI:

1.Hikâyeler A4 boyutunda, en fazla 7 sayfa, tek satır aralıklı, Times New Roman karakteri ve 12 puntoyla yazılarak hazırlanacaktır.

2. Her öğretmen yarışmaya bir hikâye ile katılabilir.

3. Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan,siyasi içerikli, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan, kopyalanmış öyküler yarışma dışı kalır.

4. Ödül kazanan çalışmalar Altınordu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce gerektiğinde tek tek ya da kitap olarak yayınlanabilir.

5.” Evde Kal!Kalbine Dön!" adlı hikâye yarışmasına katılan yarışmacılar fotoğraflarının yanı sıra, etkinlik ve ödül töreninde çekilen kişisel fotoğraf görsellerinin yarışmayı ve düzenleyen kuruluşları tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılacağını kabul etmiş sayılır.

6. Yarışmaya gönderilen hikâyelerin yayın hakkı Altınordu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde olacak yayımlandığı takdirde eser sahibine herhangi bir telif ödenmeyecektir.

7. Her öğretmen çalışmasında sadece rumuz kullanacak, kimlik bilgilerini katılım formuna yazacaktır.

8.Hikâyelerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir ve eser öğretmenin kendisine ait olmalıdır.

9. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde; ilgili şube müdürünün başkanlığında branş öğretmenlerinin bulunduğu komisyon, okullardan gelen hikayeleri değerlendirerek dereceye giren eserleri belirleyecektir.

10.Yarışmaya hikâye gönderen öğretmenler yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılır. 11. Hikâyeler katılım formu ile birlikte altinordu52_ozellburo@meb.gov.tr e-posta adresine ileti gönderilecektir.

13. Ödül töreni Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün https://altinordu.meb.gov.tr/ adresinden ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.


YARIŞMA TAKVİMİ:

1. Başvuru sahiplerinin hikâyelerini okul müdürlüklerine teslim etmesi: (06/01/2021)

2. Okul müdürlüklerinin hikâyeleri ilçe millî eğitim müdürlerine göndereceği son tarih: (08/01/2021)

3. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün hikâyeleri değerlendirmesi ve dereceye girenlerin ilanı (14/01/2021)

Etkinlik Türü: YARIŞMA

 8 Ocak 2021 , Cuma Günü Saat: 12:00

 Bilet Fiyatı: ÜCRETSİZ